Tradycyjne Pierniki Żywieckie od 1921r.

Pierniki Żywieckie

Kazimiera, Krzysztof i Marcin Bielewiczowie z Żywca są jedynymi kontynuatorami żywieckich tradycji piernikarskich. Materiały źródłowe oraz drewniane snycerskie formy piernikarskie znajdujące się w zbiorach Muzeum Miejskiego w Żywcu sugerują, że żywieckie piernikarstwo sięga korzeniami co najmniej XIX wieku. Związane było z działalnością cechową, prawdopodobnie z wyrobem pierników historycznych (wytłoczonych z form snycerskich), z których wywodzą się popularne do dzisiaj ludowe pierniki odpustowe i jarmarczne. 

Nasza historia

^
1921

Otwarcie zakładu

Tradycje piernikarskie rodziny Bielewiczów zapoczątkował Jan (1897 – 1979), syn rymarza. Przed I wojną światową uczył się zawodu u znakomitego żywieckiego piernikarza Karola Białka. Był jego ulubionym uczniem. „Pierniki oraz różne cukierkowe cacka przywiezione z miasta cieszyły oczy, wabiły i kusiły. Następnie terminował w krakowskich firmach Antoniego Rothego i Feliksa Mikeski. Jako żołnierz austriacki przebywał w czasie I wojny światowej w Wiedniu. Podczas urlopu zatrudnił się u Prohaski, wiedeńskiego piernikarza. Po powrocie do Żywca założył w 1921-22 roku własny zakład, który do dzisiaj mieści się w Żywcu przy ul. Piernikarskiej.

^
1968

Drugie pokolenie

Zygmunt Bielewicz (ur. 1929) rozpoczął praktykę w zakładzie ojca już w czasie II wojny światowej. W 1968 roku przejął zakład i prowadził go przez 26 lat wraz z żoną Wandą (ur. 1933). Kontynuował wytwórczość ojca zarówno w zakresie technologii produkcji, jak też asortymentu wyrobów i ich zdobienia, wprowadzając niewielkie zmiany.

^
1994

Trzecie pokolenie

Od 1976 roku wraz z Zygmuntem pracuje syn Krzysztof (ur. 1960). W 1994 roku przejmuje zakład piernikarski od ojca i razem z żoną Kazimierą (1961) prowadzą go do dzisiaj. Początkowo zgodnie z tradycją rodzinną wykonują wyroby produkowane przez dziadka i ojca z okazji odpustów i świąt dorocznych.

Pierniki Żywieckie 

Nasze produkty

Pierniki reklamowe są idealnym rozwiązaniem dla firm, które chcą zwiększyć swoją rozpoznawalność i promować swoje produkty lub usługi. Nasze pierniki przygotowywane są ręcznie według tradycyjnej receptury, co gwarantuje ich wysoką jakość i smak. Możemy dostosować kształt, rozmiar i wygląd pierników do potrzeb i oczekiwań klienta, na przykład poprzez umieszczenie na nich logo lub nazwy firmy. Pierniki reklamowe są idealne jako gadżety reklamowe na różnego rodzaju eventy i konferencje, jak również mogą być wykorzystywane jako prezenty dla klientów lub partnerów biznesowych.

Pierniki reklamowe

Pierniki świąteczne

Pierniki okolicznościowe

Słodycze